pankreatito hipertenzija

Skausmas sergant lėtiniu pankreatitu | e-medicina

Lėtinis kasos uždegimas - reta, tačiau rimta liga Siųsti draugui: Skaitykite forume: Dalintis: Lėtinis kasos uždegimas kitaip vadinamas lėtiniu pankreatitu.

Tai nėra labai dažna liga, tačiau ja sergant gyvenimo kokybė suprastėja labai ženkliai. Teigiama, kad iš 10 tūkstančių gyventojų lėtiniu pankreatitu serga maždaug vienas pacientas. Tačiau tai nėra griežtai neginčijama statistika — daug pacientų apie šią ligą gali arba nežinoti, arba delsti kreiptis į medikus.

Ne paslaptis, kad šis sveikatos sutrikimas dažnesnė tarp vidutinio amžiaus vyrų. Kas yra lėtinis kasos uždegimas, kokios dažniausios jo priežastys, kaip jis aptinkamas ir kaip gydomas? Kas yra lėtinis kasos uždegimas? Lėtinis pankreatitas — tai lėtinės eigos uždegiminė liga.

pankreatito hipertenzija

Jos metu pažeidžiamas kasos audinys. Vykstant žmogaus organizmui itin svarbaus organo audinių randėjimui fibrozei sutrinka normali šios virškinimo sistemos liaukos funkcija. Vystantis įvairios kilmės uždegiminėms reakcijoms vis didesnę dalį normalias kasos funkcijas atliekančio audinio pakeičia jungiamasis audinys, kuris, deja, negali gaminti nei virškinimo fermentų, nei hormonų.

Kuo žmogui svarbi kasa? Kaip ir minėta prieš tai, kasa yra virškinimo sistemai priklausanti liauka. Ji atlieka ne vieną svarbią funkciją. Kasos audiniuose gaminami virškinimo fermentai, pankreatito hipertenzija kartu su dideliu kiekiu virškinimo sulčių išskiriami į dvylikapirštę žarną ir pankreatito hipertenzija svarbiose maisto virškinimo stadijose — be jų organizmas tiesiog negalėtų pankreatito hipertenzija maistinių medžiagų.

Lėtinis kasos uždegimas - reta, tačiau rimta liga

Kasoje taip pat gaminami ir hormonai, padedantys palaikyti reikiamą gliukozės kiekį kraujyje ir jį veiksmingai reguliuoti šie hormonai vadinami insulinu ir gliukagonu. Kodėl susergama lėtiniu kasos uždegimu? Dažniausiai minimos lėtinio pankreatito išsivystymo priežastys yra lėtinis alkoholizmas ir nuolatinis persivalgymas bei neracionali mityba.

Kartais šios ligos priežastys taip ir lieka nenustatytos, tačiau pastebima, kad įtakos gali koks yra 4 hipertenzijos rizikos laipsnis ir įvairūs genetiniai pakitimai mutacijos.

Skausmas sergant lėtiniu pankreatitu

Teigiama, pankreatito hipertenzija pankreatito hipertenzija alkoholizmas atsakingas mažiausiai už du trečdalius ligos atvejų. Likusių atvejų priežastys yra pačios įvairiausios. Kartais lėtinis kasos uždegimas gali būti infekcinės ar netgi autoimuninės kilmės kai organizmo imuninė sistema pradeda pati kovoti prieš kasos audinių ląsteles ir jos tiesiog sunaikinamos. Kokiais simptomais pasireiškia lėtinis pankreatitas? Sergant lėtiniu minėtosios virškinimo sistemos liaukos uždegimu vienas svarbiausių simptomų yra skausmas, tačiau jis pasireiškia ne visada.

Skausmas gali būti įvairaus intensyvumo, paprastai sustiprėja pavalgius, todėl jis apibūdinamas kaip priepuolinis. Dažnai alkoholį vartojantys pacientai pastebi, kad po jo pavartojimo skauda kairėje pilvo pusėje, viršutinėje dalyje. Taip pat būdingi įvairūs virškinimo sutrikimai pavyzdžiui, nevirškinimo ir sunkumo pojūtis, pilvo pūtimas, pilvo raižymas, pykinimas, viduriavimas. Gali atsirasti cukrinio diabeto požymių.

Labai būdingas simptomas yra tuštinimasis riebalingomis išmatomis, mat sutrikus kasos funkcijai trūksta riebalų virškinimui svarbaus fermento lipazės.

  • Hipertenzijos sėklų receptas
  • 2 laipsnio hipertenzijos aprašymas
  • J. Poželą reanimacijoje įkalinusi liga: kokios galimos baigtys - DELFI Sveikata
  • Dauguma jų, deja, palieka š Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija m.
  • Ivan arbatos nauda sergant hipertenzija
  • Mėnesį komoje praleidęs vilnietis atsimena viską: šviesos tunelio gale tikrai nebuvo   DELFI susisiekus su klinikomis, naujienų nebuvo.
  • Pankreatitas yra už virškinimą ir hormoninę pusiausvyrą atsakingo organo — kasos lot.

Šis gana specifinis lėtiniam pankreatitui simptomas kitaip vadinamas steatorėja. Kaip diagnozuojamas lėtinis kasos uždegimas? Pirmiausiai apklausiamas pacientas ir išklausomi jo skundai, įvertinami klinikiniai simptomai bei paciento žalingi įpročiai, gyvenimo būdas.

pankreatito hipertenzija

Pavyzdžiui, jei pacientas linkęs persivalgyti ar dažnai vartoja alkoholį, tuomet šios ligos tikimybė reikšmingai išauga. Gali būti atliekami kraujo ir ultragarso tyrimai, kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas, endoskopinis tyrimas.

Svarbu šią ligą atskirti nuo kitų virškinimo sutrikimų ir kuo greičiau paskirti gydymą, mat uždegiminiai procesai linkę progresuoti ir pažeisti vis didesnę dalį aktyvių ir fiziologinėms funkcijoms svarbių kasos audinių.

Kaip gali būti gydomas lėtinis pankreatitas? Jei lėtinio pankreatito priežastis aiški, pirmiausiai būtina stengtis ją pašalinti. Skausmas slopinamas vaistiniais pankreatito hipertenzija, jie parenkami atsižvelgiant į skausmo intensyvumą ir kitus faktorius. Papildomai skiriami virškinimo fermentai. Labai pankreatito hipertenzija tausojanti dieta ne tik pats maistas, bet ir maitinimo įpročiai.

pankreatito hipertenzija

Griežtai rekomenduojama atsisakyti alkoholio. Įvertinama, ar reikalingas medikamentinis cukrinio diabeto gydymas jei yra jo požymių.

Pankreatito komplikacijos

Kuo svarbi prevencija? Kadangi ši liga dažnai atsiranda dėl netinkamo gyvenimo būdo, labai svarbi yra nuolatinė prevencija. Pavyzdžiui, patariama maitintis mažais kiekiais ir dažnai, išvengiant persivalgymo tikimybės.

pankreatito hipertenzija

Rekomenduojama atsisakyti riebaus, sūraus, kepto, prieskoningo ir konservuoto maisto, o į mitybą įtraukti kuo daugiau šviežių ir sveikų produktų bei patiekalų. Verta atsisakyti žalingų įpročių, pakankamai pailsėti, nepersidirbti. Pajutus aukščiau minėtus simptomus, būtina nedelsti ir ieškoti medicininės pagalbos.

Svarbi informacija