Arterinė hipertenzija

Vilniaus universitetas, VUL Santariškių klinikų Nefrologijos centras Epidemiologiniai tyrimai rodo, kad dabartinė globali nutukimo epidemija prasidėjo maždaug prieš 40 m. Ši epidemija dažniausiai siejama su dviem veiksniais: sumažėjusiu fiziniu aktyvumu ir persivalgymu.

hipertenzija nutukusiems dėl to, kokia hipertenzija gali išsivystyti širdyje

Vis labiau įsigali sėdimas gyvenimo būdas, mažėja dėmesys fiziniam aktyvumui mokyklose. Kita vertus, maisto pramonės marketingas, technologijos, lengvai prieinamas nebrangus kaloringas greitas maistas — visa tai, be jokios abejonės, yra nutukimo epidemiją sukeliančios priežastys.

Įdomu, kad daugėja įrodymų ir apie kitus veiksnius, darančius įtaką nutukimui. Tai miego trūkumas, endokrininiai sutrikimai, įvairių veiksnių poveikis vaisiui intrauteriniu laikotarpiu, transgeneracinis perdavimas.

hipertenzija nutukusiems micardis plus sergant hipertenzija

Visame pasaulyje hipertenzija nutukusiems milijardas žmonių turi antsvorį arba yra nutukę. Tarp nutukimo ir arterinės hipertenzijos AH stebimas labai glaudus ryšys: iki 60 proc.

hipertenzija nutukusiems sergant hipertenzija, kraujospūdis smarkiai sumažėja

Kūno masės padidėjimas penkiais procentais AH išsivystymo riziką didina 20—30 proc. Toks nutukimo ir AH derinys turi labai svarbių sveikatai pasekmių — didėja sergamumas ir mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip išeminė širdies liga, širdies nepakankamumas, staigioji mirtis, lėtinė inkstų liga ir insultas.

  • Hipertenzijos indai akyse
  • Širdies sveikatos pranašumų produktai
  • Hipertenzija serga ir vaikai – ką daryti? - TAMO
  • Antrojo laipsnio pirmojo etapo hipertenzija

Kita vertus, nutukimas labai padidina gydymui atsparios AH riziką. Tokio tipo hipertenzijai gydyti reikia daugybės vaistų ar net specialių procedūrų. Labai svarbi yra riebalų susikaupimo vieta.

  • Šiluma galvoje su hipertenzija
  • Hipertenzija ar širdies liga
  • Pirminė arterinė hipertenzija | OrionPharma
  • Hipertenzijos klizma

Taigi, nors yra aiškus nutukimo ryšys su arterine hipertenzija, ne visi nutukę žmonės turi padidėjusį AKS. Tai priklauso nuo riebalinio audinio pasiskirstymo. Esant nuolatiniam energijos pertekliui nuo su maistu hipertenzija nutukusiems per didelio kalorijų fizinis aktyvumas dėl vaikų hipertenzijos, poodinis audinys negali šio pertekliaus priimti ir riebalai ima kauptis ektopinėse vietose: pilvaplėvės ertmėje, aplink širdį ir inkstus.

hipertenzija nutukusiems kvėpavimo technika sergant hipertenzija

Taigi riebalų susikaupimas pilvo ertmėje, retroperitoniniame tarpe bei audinyje aplink kraujagysles yra labiausiai susiję su AH nutukusiems asmenims. Būtent šiose vietose susikaupusiam riebaliniam audiniui būdingi adipocitų fenotipiniai pokyčiai ir disfunkcija: jie išskiria uždegimo molekules, tokias kaip tumoro nekrozės faktorių-α, interleukiną-6, interleukiną-1, monocitų chemotaksinį baltymą Šie sutrikimai skatina atsparumą insulinui bei hiperlipidemiją ir aterogenezę, sutrinka ir adipokinų bei neuropeptidų sekrecija riebaliniame audinyje.

Neigiami metabolizmo pokyčiai Adipocituose gaminami ir išskiriami tokie adipokinai kaip leptinas, rezistinas, adiponektinas bei visfatinas.

hipertenzija nutukusiems kokie vaistai yra geresni nuo hipertenzijos

Adiponektinas, grelinas, endokanabinoidai yra susiję su atsparumo insulinui išsivystymu. Leptinas — tai peptidinis hormonas, kuris sveikiems žmonėms veikia pogumburį ir mažina apetitą bei stimuliuoja simpatinės nervų sistemos aktyvumą.

hipertenzija nutukusiems infraraudonųjų spindulių pirties hipertenzija

Svarbi informacija