hipertenzijos skrydis

ar galima valgyti aitriuosius pipirus nuo hipertenzijos veiksmingi ir saugūs vaistai nuo hipertenzijos

Aukštas kraujo spaudimas su laiku mažina mielino sluoksnį, todėl aksonai nebėra taip gerai apsaugoti, prastėja ryšiai tarp neuronų. Rezultatas - su amžiumi siejami smegenų pažeidimai.

  • Aukštas kraujospūdis - hipertenzija :: svignotas.lt
  • Aigustė Tavoraitė Daugiau nei pusę šalies gyventojų vargina padidėjęs kraujo spaudimas, tačiau dalis jų apie tai gali net neįtarti.
  • Vidutinis arterinis spaudimas
  • Išgydyti nuo hipertenzijos

Bet ar galima to išvengti? Naujas JAV atliktas tyrimas rodo, kad intensyvi kova su hipertenzija yra geriausias būdas sumažinti baltosios smegenų medžiagos pažeidimus.

Pastarasis, kuris yra taikomas žymiai dažniau, nesiekia sugrąžinti kraujospūdžio į normalias ribas — jis tiesiog palaikomas žemiau nei mmHg.

hipertenzija gruodžio mėn hipertenzijos laikraščio straipsnis

Tuo tarpu intensyvus hipertenzijos gydymas siekia kraujo spaudimą sumažinti iki žemesnės nei mmHg ribos. Anksčiau buvo manoma, kad toks gydymas yra per daug agresyvus ir nereikalingas, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad jis efektyviausiai apsaugo žmones nuo insulto, infarkto ir su hipertenzija siejamų baltosios smegenų medžiagos pažeidimų.

Susiję straipsniai Padidėjęs cukraus kiekis ar suriebėjusios kepenys gali likti tik prisiminimu: mokslininkai siūlo naują dietą   69 Į naujausią tyrimą buvo įtraukta vyresnių nei 50 metų amžiaus žmonių.

pistacijos nuo hipertenzijos staigūs hipertenzijos priepuoliai, kas tai

Skirtingoms grupėms buvo taikomas skirtingas gydymas, o mokslininkai nuolat stebėjo su ligų hipertenzijos skrydis siejamus kūno pokyčius. Po 3,3 metus trukusio gydymo rezultatai buvo aiškūs — tie, kurie pateko į intensyvaus hipertenzijos gydymo grupę, susidūrė su žymiai žemesne mirties, insulto ir infarkto rizika. Jų smegenų baltoji medžiaga taip pat buvo sveikesnė.

Arterinės hipertenzijos gydymas gali padėti išvengti gresiančio insulto

Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad tie žmonės, kurių aukštas kraujospūdis buvo gydomas intensyviai, prarado mažiau smegenų tūrio, tačiau skirtumas buvo per mažas, kad būtų galima daryti kokias nors konkretesnes išvadas.

Bet kuriuo atveju, mokslininkai teigia, kad šis tyrimas patvirtina anksčiau pasiektus rezultatus — intensyvus hipertenzijos gydymas geriau apsaugo žmonių smegenis bei kognityvines funkcijas. Baltosios smegenų medžiagos pažeidimai jau seniai yra siejami su kognityvinių hipertenzijos skrydis prastėjimu ar net demencija.

pupelių ankštys sergant hipertenzija širdies hipertenzija, ką ir kaip gydyti

Iš ankstesnių tyrimų taip pat aišku, kad aukštas kraujo spaudimas gali būti siejamas su smegenų pažeidimais. Taigi, šis tyrimas nurodo, kaip geriau išvengti bent dalies demenciją sukeliančių faktorių. O dabar šiek tiek šiurpios statistikos.

  • Padidėjęs kraujo spaudimas – ką kiekvienam svarbu žinoti? | svignotas.lt
  • Lietuvoje atlikti tyrimai parodė, kad net iki 15 proc.
  • Pieno serumo hipertenzija
  • Hipertenzija greitas spaudimas

Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis, šiuo metu Žemėje hipertenzijos nuotraukos žmonėms aukštu kraujo spaudimu gyvena bent 1,13 milijardai žmonių.

Hipertenzija dažniau kamuoja vyrus —nuo aukšto kraujo spaudimo kenčia 1 iš 4 vyrų ir 1 iš 5 moterų.

dozės hipertenzijai gydyti hipertenzija su krizėmis

Mažiau nei penktadalis hipertenzija sergančių žmonių vartoja vaistus ar kitus gydymo būdus.

Svarbi informacija