Kad gyvenimas taptų šviesesnis. Kataraktos operacija

Kad gyvenimas taptų šviesesnis. Kataraktos operacija Siųsti draugui: Skaitykite forume: Dalintis: Bėgant metams vis daugiau žmonių pajunta, kad jų regėjimas nebe toks kaip jaunystėje. Darosi vis sunkiau skaityti, rašyti, megzti.

Deja, manydami, kad silpstantis regėjimas yra natūralus senatvės procesas, ne visi laiku kreipiasi į medikus.

  • LIGOS - Sveikas Žmogus
  • Hipertenzija vaikų apžvalgos

Nusilpęs regėjimas yra pagrindinis vienos dažniausių akių ligų — kataraktos — simptomas. Kada pradėti gydyti ir kaip, klausiame Kauno medicinos universiteto klinikų gydytoją oftalmologę dr. Liga, apsunkinanti senatvę Per metus pasaulyje atliekama apie 10 mln.

Vien Lietuvoje praėjusiais metais atlikta per 11 tūkstančių tokio pobūdžio operacijų. Didžiąją katarakta sergančių žmonių dalį sudaro vyresni žmonės, tačiau ši liga neaplenkia ir jaunų. Jauno žmogaus akies lęšiukas yra skaidrus ir todėl gerai praleidžiantis šviesą, tačiau dėl senatvėje sulėtėjusios medžiagų apykaitos, žalingų poveikių ir kitų dar nevisiškai žinomų priežasčių jis pradeda drumstėti, netenka skaidrumo.

Pradeda vystytis lęšiuko drumstumas — katarakta.

Kardiolita - akimis reikia pasirūpinti, negalima delsti - reportažas

Kataraktą reikėtų įtarti, kada žmogui vyresniame amžiuje po 60 metų, nors būna ir anksčiau palaipsniui pradeda blogėti matymas gali sumažėti iki šviesos jutimo, jei ilgai laukiamagali atsirasti akinimas ryškioje šviesoje, dvejinimasis žiūrint viena akimi, mažėja kontrastinis jautrumas sunku skaityti neryškiai atspausdintą šriftą.

Vystantis kataraktai, dažnai keičiasi akies klinikinė refrakcija. Tokie ligoniai nurodo, kad jiems nebereikia akinių skaitymui, nors iki tol, prasidėjus amžinei toliaregystei nuo 40—50 metųskaitė su akiniais. Tokiu atveju visuomet reikia galvoti apie prasidėjusią kataraktą.

Negalima delsti Pasak gyd. Žemaitienės, kataraktos operacija atliekama, kai dėl sudrumstėjusio natūralaus akies lęšiuko pablogėja rega.

Kaip išsaugoti akis sveikas?

Galima sakyti, kad pagrindinė indikacija operacijai — matymo pablogėjimas, kuris žmogui trukdo gyventi sumažėjusi gyvenimo arba darbo kokybė. Kai kurie žmonės vis dar laukia per ilgai, kol beveik visai nebemato.

Neoperuojant kataraktos, jei ji progresuoja, regos aštrumas sumažėja iki šviesos jutimo. Toliau progresuojant neoperuotai kataraktai, drumstas lęšiukas, pradeda rezorbuotis tirpsta — išsivysto vadinamoji perbrendusi katarakta, dėl kurios gali prasidėti antrinė glaukoma ar akies skausmai. Galiausiai akis visiškai apanka dėl glaukomos — aukšto vidinio akies spaudimo žūsta regos nervas ir akis nustoja jausti net šviesą.

  1. Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais, svarbu reguliariai tikrintis sveikatą.
  2. Kaip išsaugoti regėjimą | Naujas regėjimas

Tokiais atvejais kataraktos operacija būna. Ir techniškai, ir sveikimo atžvilgiu ji sudėtinga, o jei dėl antrinės glaukomos žuvęs nervas — regėjimas nebeatnaujinamas. Gydytoja pažymi, kad neturint ypatingų reikalavimų matymui reikėtų galvoti apie operaciją, kai žmogui pasidaro sunku skaityti.

Bet kiekvienu atveju tai paciento ir gydytojo apsisprendimo reikalas.

Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais: kaip išsaugoti akis sveikas

Išsigelbėjimas — medikų rankose Gyd. Žemaitienės teigimu, vienintelis ir efektyvus šios ligos gydymo metodas yra mikrochirurginė akies operacija, kurios metu pašalinamas sudrumstėjęs lęšiukas, o į jo vietą įdedamas naujas.

kataraktos hipertenzija

Šiandien katarakta operuojama per mažesnį nei 3 mm kataraktos hipertenzija. Atliekama operacija — kataraktos fakoemulsifikacija.

kataraktos hipertenzija

Žmogaus lęšiukas sudarytas iš kapsulės maišelio ir jame esančių žievinių sluoksnių bei branduolio. Operuojant kataraktą, priekinėje kapsulėje padaroma apvali anga, pro kurią atliekama fakoemulsifikacija: panaudojant ultragarso energiją, lęšiuko branduolys susmulkinamas ir susiurbiamas, vėliau išvalomos žievinės masės, paliekant kapsulės maišelį.

Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais: kaip išsaugoti akis sveikas - LRT

Į likusį kapsulės maišelį, pro padarytą angą įdedamas vidinis akies lęšis. Jei implantuojamas sulankstomas lęšis, jis įdedamas į akį sulenktas, pro tą patį pradinį kataraktos pjūvį, jo nepadidinant. Užleistais atvejais, kartais lęšiuko branduolys būna per kietas fakoelmusifikacijai atlikti, tada jau tenka šalinti kataraktą pro didesnį pjūvį, todėl labai svarbu operuoti laiku. Gyvenimas po operacijos Pagrindinis žmonėms ramybės neduodantis klausimas — ar liga nepasikartoja ir kaip ilgai tarnauja dirbtinis lęšiukas?

Glaukoma | Lirema

Pasak gyd. Žemaitienės, kartais po kataraktos operacijos išsivysto vadinamoji antrinė katarakta kataraktos hipertenzija sudrumstėja buvusi skaidri natūralaus lęšiuko kapsulė.

Dažniausiai antrinė katarakta atsiranda praėjus dvejiem metams po operacijos.

Įgimta sergama tada, kai priekinės kameros kampas ar drenažinė akies sistema yra nenormaliai išsivystė. Pirmine glaukoma susergama gyvenimo eigoje. Antrinė glaukoma — tai kitų akies ligų ar traumų padarinys. Bet kokios rūšies glaukomai, be pakilusio akispū­džio, būdingi regos, nervo disko glaukominė įduba ekskavacija ir atrofija bei tipiški akipločio pakitimai.

Palaipsniui vėl blogėja regėjimas panašiai, kaip ir prieš kataraktos operaciją, ir jam atnaujinti prireikia papildomo gydymo dažniausiai atliekama procedūra lazeriu. Džiugu, kad, pradėjus naudoti sulankstomus lęšius, antrinės kataraktos dažnis ypač sumažėjo 0—17 proc.

kataraktos hipertenzija

Dirbtinio akies lęšio pacientui dažniausiai pakanka visam gyvenimui. Ne taip jau retai, apimti džiaugsmo dėl atgauto regėjimo, pacientai pamiršta apie pooperacinį laikotarpį. Vieni, norėdami atsigriebti už prarastą laiką, puola sunkiai dirbti, kiti pradeda kataraktos hipertenzija storiausias knygas ar leisti laisvą laiką prie televizoriaus ekranų.

Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais: kaip išsaugoti akis sveikas 37 LRT. Net ir nedideli sveikatos pokyčiai gali riboti žmogaus veiklą. Kad lengvi negalavimai netaptų sunkiais, svarbu reguliariai tikrintis sveikatą. Australijos akių tyrimo centro duomenimis, sulaukus keturiasdešimties metų, toliau kiekvienas amžiaus dešimtmetis aklumo bei silpnaregystės ir su amžiumi susijusių akių ligų riziką gali didinti tris kartus. Senėjant didėja visų ligų rizika, o katarakta, presbiopija, amžinė makulos geltonosios dėmės degeneracija dažniausiai pasireiškia tik vyresniems žmonėms.

Žemaitienės teigimu, būtina po operacijos l gydytojo nurodyto režimo, ypač pirmosiomis pooperacinėmis savaitėmis. Jei implantuotas sulankstomas lęšis, pacientų prašoma mėnesį negulėti ant operuotos akies šono, sunkiai fiziškai nedirbti, nesilankstyti, neperšalti, netrinti kataraktos hipertenzija neužgauti akių, jų neužteršti pvz.

Prašoma dvi savaites neskaityti, televizorių žiūrėti saikingai galima. Siųsti draugui:.

Svarbi informacija